KADROMUZ

1964 yılında, çiftçi bir ailenin altı çocuğundan, beşinci çocuğu olarak Denizli-Acıpayam' da doğdu. İlkokulu Yassıhüyük köyünde, Ortaokulu Acıpayam'da bitirdi. 1981 yılında Denizli Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünden mezun olan Tekelioğlu, 1982 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu.

 

Stajını Avukat M. Sadık Akıncılar'ın yanında tamamladıktan sonra 1988 yılından 1992 yılına kadar aynı büroda Avukat olarak çalışmasını sürdürdü.

 

1992 yılında, daha sonra adı Tekelioğlu & Ateş Hukuk Bürosu adını alacak olan Tekelioğlu Hukuk Bürosu'nu kurdu. Aynı yıllarda yürürlüğe giren CMUK. 135. maddesi gereği Baro tarafından tayin edilen Müdafilik hizmetinin ilk uygulayıcıları arasında bulundu. 

 

CMUK uygulamasındaki katkıları için, İstanbul Barosu Başkanlığı tarafından "Başarı Belgesi" verildi. 

CMK ile ilgili eğitim seminerine katıldı ve "CMK Uygulaması Eğitimi Katılım Belgesi" aldı. 

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk fakültesince düzenlenen seminere katıldı "Uzlaşma ve Çapraz sorgu Teknikleri" sertifikası aldı. 

Marmara Üniversitesi'nin düzenlediği "6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu Eğitim Seminerine" katıldı ve bu konuda sertifika almaya hak kazandı. 

İstanbul Aydın Üniversitesinin düzenlediği, "Arabuluculuk Seminerine" katıldı ve Sertifika sahibi oldu. 

2013 yılında meslekte 25 yılı tamamlamış olması nedeniyle İstanbul Barosu Başkanlığından plaket aldı.

Halen kurucusu olduğu Tekelioğlu & Ateş Avukatlık Bürosunda avukat olarak çalışmasını sürdürmekte, mesleği ile ilgili inceleme yazıları hazırlamaktadır. Resim yapmak, şiir yazmak, kitap okumak hobileri arasındadır. Evli olan Şeref Tekelioğlu, Beril ve İlter adında iki çocuk babasıdır.

 

1977 yılında, Orman Muhafaza Memuru Hüseyin Ateş ve ev hanımı Fadime Ateş’in ikinci çocukları olarak Malatya’da doğdu. İlkokulu Malatya/Pötürge Dumlupınar İlkokulunda, Orta Okul ve Liseyi Adıyaman/Gölbaşı İmam Hatip Lisesinde okudu. 1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu.

1999 yılında Av. Şeref Tekelioğlu’nun yanında başladığı stajının akabinde, aynı büroda ortak avukat olarak meslek hayatını sürdürmeye başladı. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk fakültesince düzenlenen seminere katılarak "Uzlaşma ve Çapraz sorgu Teknikleri" sertifikası aldı. İstanbul Aydın Üniversitesinin düzenlediği, “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Sertifika Programına” katılarak sertifika aldı.

İstanbul Barosu Staj Bitirme Tezi denetçisi olarak stajyer Avukatların tez denetimini aktif olarak sürdürmektedir. Sağlık Hukuku, Sivil Havacılık Hukuku, İcra İflas Hukuku, Şirketler Hukuku, İş Hukuku alanında çalışmalarını sürdüren Mecit Ateş, Tekelioğlu & Ateş Avukatlık Bürosunda ortak avukattır.

Baro:
İstanbul Barosu

Baro Sicil No: 
46415


Yabancı Dil:

İngilizce

E-Posta:
esrauysal@tekhukuk.comEğitim:

Beykent Üniversitesi, Hukuk Fakültesi - 2012


 

 

Baro:
İstanbul Barosu

Baro Sicil No: 
58371Yabancı Dil:

İngilizce: Orta Seviyede

E-Posta:
emre@tekhukuk.comDoğum Yeri/Tarihi: 

EĞİTİM BİLGİLERİ:

Lisans eğitimini 2012-2016 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi  Hukuk fakültesinde tamamladım

Ceza Hukuku ,Usul Hukuku ,Marka Hukuku ,Tarih ve Uluslararası ilişkiler konularında çeşitli üniversite ve Barolarda seminelere katılmıştır.

İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaktayır.

SERTİFİKALAR:

 

Yabancı Dil:

İngilizce Orta 

 

İş deneyimleri 


E-Posta:

ebruyildirim@tekhukuk.comEğitim:

 2011-2014                       : Mecidiyeköy Anadolu Lisesi

 2015-2016                       : Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Adalet

 01.05.2017-30.07.2017   :Par Hukuk Bürosu ,İstanbul

Fatma Küçük,  Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden ayrılmıştır. 1999 yılında asistanlık eğitimi almış,  2000 yılında Tekelioğlu & Ateş Hukuk Bürosuna katılmış olup, halen yazı işleri müdürü olarak görev yapmaktadır. Fatma Küçük Evli ve iki çocuk annesidir.